Meci amical, pe jumătate, în nocturnă

Deyan Leș și-a început sezonul cu un gol de generic

Tinerii jucători de la UTA , născuți în anul 2008 sunt împărțiți pentru campionatul județean în două loturi, UTA 2008 I antrenată de prof. Nelu Herman și UTA 2008 II , pregătită de Abdoulaye Diarra.

După câteva ședințe de antrenament din acest început de an, vineri, sub supravegherea  lui Diarra, cele două loturi s-au  unit și au alcătuit o echipă ce a evoulat împotriva  celor de la Viitorul Oradea.
Cu poftă de joc de ambele părți, partida s-a încheiat cu 8 goluri înscrise , 6-2 în favoarea arădenilor. După ce Davien Contra, portarul celor de la UTA, a apărat un penalty, cireașa de pe tort a pus-o vîrful de atac al lui Diarra, Deyan Leș  cu o execuție spendidă ( foarfecă pe spate) care s-a oprit în plasa bihorenilor.

Meciul s-a disputat pe arena Motorul pe durata a două reprize de câte 40 de minute fiecare ( 4-0 , respectiv 2-2),partea a doua a partidei jucându-se în nocturnă.

Foto : Cristi Schreiber