Subsolul frige rău de tot: UTA - Dunărea Călăraşi 0-1

Nimic nu se leagă la UTA. Nici după schimbarea antrenorului echipa arădeană nu-şi revine. Şi se afundă în subsolul clasamentului, deşi la începutul stagiunii se vorbea cu patos despre promovare. Dar...socoteala din târg nu se prea potriveşte cu cea de acasă. În prima repriza arădenii au contat pe şansele lui Scutaru, Cârstocea şi Burlă, însă nici oaspeţii nu au lipsit din atac, doar că tabela a rămas imaculată. S-a jucat modest în partea a doua, cu puţine faze de poartă. În minutul 76 la o fază ce nu anunța nimic, mingea a ajuns cu noroc la Drăghiceanu, care, din 13 metri, a trimis cu stângul pe jos, în dreapta lui Grahovac, 0-1. În ultimele secvenţe Burlă, Asani şi Scutaru, în aceeaşi fază, nu găsesc soluţia ideală pentru un gol egalizator, care oricum nu ar fi rezolvat mare lucru. UTA pierde primul joc stagional pe propriul teren, şi se anunţă vremuri tullburi în formaţia alb-roşie.

UTA: Grahovac – Adili, Manea, Scutaru – Buleică, Tănase (Jorza), Cârstocea (Asani), Burlă – Stahl (Toma), Curtuiuș, Păcurar.