Multe medalii pentru CSM Arad la competiţia de înot masters DKMT Endurance Cup

La Timişoara a avut loc ediția a IX-a a concursului DKMT Endurance Cup (Euroregiunea Dunare,Cris,Mures,Tisa). Evenimentul s-a desfășurat la bazinul ,,Dacia”, iar toţi înotătorii masters ai CSM Arad participanţi la această competiție au urcat pe podium. Cu o echipă numeroasă (15 înotători) CSM Arad a reușit să se claseze pe locul doi din totalul celor 16 cluburi prezente la competiție.

La individual, Pintican Cristian a reușit să obțină medalia de aur în probele de 800 m liber,100 m mixt,25 m fluture,200 m spate,25 m spate,25 m liber și 25 m subacvatic.S tertl Crtistian a scos din apă 5 medalii de aur în probele de 100 m mixt,25 m fluture,25 m spate,25 m bras și 25 m liber. Martin Liptak a cucerit medalia de aur la 100 m mixt,25 m bras,200 m bras și 400 m mixt. Honoriu Botezatu a câștigat 4 medalii de aur în probele de 25 m fluture,200 m spate,25 m spate,25 m liber.

Dan Schramco a obținut medalia de aur la 800 m liber,medalia de argint la 400 m mixt, 25 m subacvatic,și medalia de bronz la 100 m mixt,25 m fluture și 25 m spate. Norbert Rusu a obținut medalia de aur la 200 m bras,medalia de argint la 25 m bras, 25 m subacvatic și medalia de bronz la 100 m mixt și 25 m fluture. Csaba Nagy a câștigat medalia de aur la 25 m bras și medalia de argint la 100 m mixt,25 m fluture,25 m spate și 25 m liber. Karpati Adalbert a reușit să obțină argintul la 25 m bras,25 m liber,25 m fluture și 100 m mixt.

Marian Ghilință a câștigat medalia de argint la 100 m mixt și medalia de bronz la 25 m bras și 25 m liber. Mihai Timofte a luat argintul la 800 m liber și bronzul la 25 m liber.Alex Lupașcu a reușit să castige aurul la 25 m fluture și 25 m liber. Anca Miloș  a reușit să câștige argint la 25 m bras și bronz la 25 m liber. Romeo Damian a câstigat aurul la 1500 m liber, Tomescu-Vlad Mihai a câștigat de asemenea aur la 1500 m liber, iar Mladin Cristian a obținut argintul la 200 m spate.