Meciurile din cadrul Turneului play - off , juniori E , continuă

CS Atletico 2009- UTA I 2008 0-0 și Viitorul 2009 UTA II 2008 4-1

În primul meci, disputat de la ora 10, pe terenul din Subcetate, elevii lui Ioan Herman și Diarra Abdoulaye, adică, cei de la UTA I 2008 nu au putut să învingă campioana anului trecut Atletico 2009, pregătită de antrenorii Marcel Cîmpian și Flavius Stoica ,obținând doar o remiză albă.

Dar , tot atât de bine , UTA putea câștiga dacă singurele șuturi spre  poartă din acest meci, cele două ale atacantului Dayan Leș,  erau finalizate. Din păcate, pentru roș-albi, unul a nimerit bara , iar celălalt a trecut puțin peste vinclul porții lui Atletico. În rest, nicio  acțiune mai periculoasă nici la o poartă nici la cealaltă.

A fost un meci de contre, la care au participat sufletește o mulțime de părinți așezati pe ridicătura de teren dinspre șosea. Au arbitrat Gabriel Hărduț și  Pătrăuță Alexandru.

CS Atletico 2009: Șuli, Nădăban, Băeșu, Leric, Lanevski, Ancateu, Cebotariu, Vidac, Căileanu, Spătariu, Sandu, Margan, Barbu, Cijevski, Koncz, Bandrabur

UTA I 2008: Pop, Buza, Baias, Berar, Burcă, Leș, Popa Leca, Bota, Faur, Glevan, Driga, Dronga, Șusca, Moisă, Corchiș, Rona
În meciul al doilea , pe terenul Viitorul din Sînleani, de la ora 12, echipa gazdă, Viitorul 2009, a câștiga partida cu UTA II 2008 cu 4-1.

Gazdele încep în forță și în minutul 5, unul dintre cei mai buni jucători ai lui Viitorul, Sârb Rareș ,ratează  singur cu portarul. Totuși cei care vor deschide scorul vor fi jucătorii de la UTA, prin Ianis Țole, direct din corner. În continuare, cei care se vor afla la cârma jocului vor fi jucătorii antrenati de Flavius  Pavel , aceștia zburdând pur și simplu în acțiuni periculoase spre poarta UTA-ei. Doar intervențiile portarului oaspete, Davian Contra au făcut ca scorul să nu ia proporții.
Andrei Sîrb  de la Viitorul va rata singur cu poarta goală , în minutul 17. În minutul 41, Rareș Sârb, inepuizabil în acest meci, reușește egalarea 1-1. Patrick Pocrișer va face 2-1, apoi în minutul 42, va fi 3-1 , pentru Viitorul, gol Nari Antochi. Ultimul gol , cel de 4-1 , al meciului va fi opera lui Alex Surla, care a pus latul la o centrare perfectă a lui Radu Iorgov.

Au arbitrat: Florin Vesa și Sergiu Burcă.

Viitorul: Stoica , Moni, Lobonț, Popian, Sîrb Rareș, Pocrișor, Sala, Hanc, Fador, Iorgov, răgoiu, Catanzariti, Antochi, Sîrb Andrei,  Șurla , Dan
UTA II 2008: Cioară, Cîrlan, Ciubotaru, Țole, Aslău T., Savin, Cisma,Contra, Vid, Iordăchescu, Schreiber, Aslău R., Bokse, Boka, Baraiolo.
În etapa viitoare, UTA II 2008 va întâlni , joi, 4 aprilie, de la ora 15,30 , pe terenul Șega, pe Atletico 2009, iar UTA I 2008  pe UTA 2009, pe același teren de la ora 17.
În weekend, UTA I 2008 va participa în Austria, la un turneu ce se va disputa în localitatea Graz.