UTA II 2008  și-a consolidat poziția de lider în campionatul Juniori E seria B

Comentează 1

Cu greu.  Ocupanta locului al III-lea în clasament, CSS Arad, cu un antrenor bun la timonă, Rico Cîmpeanu , a opus o rezistență acerbă elevilor lui Abdolyae Diarra. Meciul s-a disputat pe terenul FZ, joi, 25 octombrie pe o vreme rece, cu ploaie măruntă.
” Îmi este teamă de acest meci declara un părinte al unui jucător al UTA-ei, înaintea partidei. S-a simțiti o oarecare relaxare la ultimul antrenament susținut de Diarra, dar poate  așa a dorit antrenorul, relax. El își cunoaște bine elevii.Relaxul era să ne coste. Am luat gol și ne-am trezit”.
Cei care înscriu primul gol au fost UTA II. Ionuț Buza deschide pe dreapta pe Deyan Leș, acesta centrează perfect pentru Andrei Popa Leca , iar acesta pune latul pentru 1-0, îm minutul 20.
 Pe fondul de relax, pomenit mai înainte, CSS  egalează,în minutul 28 prin Daniel Donca, dar același Deyan Leș insistă , în ultimul minut de joc, la o recuperare în afara careului advers, mingea ricoșează la Cristi Bota care stabilește scorul final , 2-1 pentru UTA II.
UTA II a folosit următorul lot de jucători: Davian Contra, David Bera, Ionuț BUza, Cristian Bota, Nicolas Baiaș, Luca Bundik, Deyan Leș, Andrei Popa Leca, Andrei Bokse, Patrick, Schrebeir, Alexandru Iordăchescu, Mirco Baraiolo, Tanno Aslău și Alexandru Vid.
Antrenor, Abdoulaye Diarra
CSS Gloria, antrenor Rico Cîmpeanu: Matei Bulzan, Daniel Donca, Mihai Ene, Darian Ancateu, Robert Leric, Finias Barb, Buzatu Aylan Cebotari Mario, Gheorge Manu, Patrick Gherman,Luca Stoianu și Lanevsky  Marc
Au arbitrat: Gabriel Hărduț și Flavius Dreghic
Următorul meci al UTA-ei va  fi și mai greu, elevii lui Diarra vor întâlni ocupanta locului secund , Academia Brosovszky, joi după amiază la ora 16,30, pe terenul CPL din Grădiște.