În meciul retur din cadrul Turneului Play-off la categoria juniori E, UTA 1 2008 a învins UTA 2 2008  cu scorul de 6-1

Meciul dintre celel două ” surori” a fost la discreția echipei ce luptă pentru calificarea la Turneul regional, adică UTA 1 2008. Cele două echipe pregătite de Ioan Hermann și Diarra Abdoulaye au jucat deschis fără niciun trac, pe o vreme excelentă pentru fotbal și în fața ochilor părinților aflați în tribuna stadionului Șega.
 Mai bună s-a dovedit a fi prima echipă a acestei generații , deschizând scorul chiar în minutul 4  prin David Berar printr-un șut de la distanță.
În minutul 7 se derulează o fază frumoasă la poarta UTA-ei 2 , finalizată cu un șut frumos din vole al lui Deyan Leș , scos în extremis în corner  de portarul Cioară Mark, iar în urma cornerului , Leca Andrei face 2-0.
Acesta va fi scorul înregistrat după primele 15 minute, după care conform regulamentului se schimbă cele două garnituri de jucători.
În minutul 25, UTA -2 2008 va înscrie singurul ei gol din acest meci prin Alexandru Vida, 2-1 fiind scorul înregistrat la finalul primei reprize .
După 9 minute de la reluarea meciului ( 39), UTA- 1 2008 își mărește avantajul , făcâd 3-1 prin golul înscris de Ionuț Buza.
În minutul 45 , un contratac în doi al UTA-ei 1 , purtat de către Andrei Leca și Deyan Leș se încheie cu un șut al ultimului în colțul lung , scorul devenind 4-1.
După numai 2 minute , va fi 5-1 , autorul golului, Lucas Glevan, iar ultimul punct înscris de echipa câștigătoare, cel de 6-1 ,   vine în ultimul minut al jocului  din partea jucătorul cu numărul 10, Tudor Dronca.
Meciul a fost arbitrat de Daniel Hărduț și Denis Calnacov
În săptămâna viitoare, începând cu data de 2 mai, UTA 2008 va participa la Cluj, timp de trei zile , la competiția Cupa ”U” Luceafărul”- Ediția I