A început play-off-ul la fotbal- Juniori E, faza județeană

UTA II 2008 - UTA 2009 3-2

Prima partidă s-a disputat astăzi, începând cu ora 16,30, pe stadionul cu teren sintetic Șega.

Regulamentul prevede ca la această fază a competiției să se joace două reprize a câte 30 de minute, dar după fiecare 15 minute de joc a fiecărei reprize , antrenorii sunt obligați să introducă în teren o altă formație .

Protagonistele de astăzi au fost UTA II -2008 și UTA 2009 conduse de pe margine de către antrenorii Ioan Herman, Diarra Abdoulaye , respectiv, Alexandu Nistor, iar în teren de către arbitrii Gabriel Hărduț și Denis Calnacov.

Jucătorii antrenați de Alex Nistor , deși mai tineri cu un an, reușesc să deschidă scorul în minutul 10 prin Lucas Zachar, dar în ultimul minut al jumătății primei reprize (min.15) , UTA 2008 egalează dintr-o lovitură liberă direct excelent excutată de Ianis Țole.

După schimbarea garniturilor pentru următoarele 15 minute ale reprizei întâi, UTA II 2008 înscrie din nou, tot prin Ianis Țole și tot dintr-o lovitură liberă directă, făcând 2-1

. UTA 2008 își va mări avantajul la două goluri diferență , prin golul înscris de Bokse.

Cu un minut înainte de finalul meciului, unul dintre cei mai buni jucători ai UTA-ei 2008, Patrick Schreiber , face un fault în propriu careu de pedeapsă, iar echipa lui Alex Burtă va stabili scorul final prin  David Burta care transformă imparabil penalty-ul, stabilind scorul final de 3-2 pentru UTA II 2008.

Sâmbătă, 9 martie,  de la ora 11, pe același teren echipa UTA I 2008 va întâlni , tot în cadrul primei etape pe Academia Brosovsky.