Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Duminică s-a încheiat Turneul de vară dotat cu trofeul Cupa Atletico 2019

Duminică s-a încheiat Turneul de vară dotat cu trofeul Cupa Atletico 2019
Comentează 0


După ce v-am prezentat ziele trecute atmosfera de pe stadionul Motorul din Aradul nou, la cea de-a 19 -a ediție a Turneului de vară Atletico, astăzi venim cu clasamentele , loturile de  jucători și cei maj buni jucători ai fiecărei categorii de vârstă.


CLASAMENTUL FINAL 2008
1    UTA ARAD – 15 pct
2    CS ATLETICO ARAD – 12 pct 
3    CSȘ ARAD – 9pct 
4    CS MINERUL MOTRU – 3 pct (+1)
5    AS RECAȘ – 3 pct (0)
6    ȘOIMII LIPOVA – 3 pct (-1)

 


Jucătorul turneului: CORCHIȘ Eric Sebastian – UTA Arad 


Loturile podiumulu:
UTA Arad – Faur Patrick Ciprian, Cîrlan Samuel, Glevan Lucas Mario, Țole Ianis Florin, Cismaș David, Dolga Daniel Rafael, Ronai Eric, Dronca Tudor, Moisa Luca Mario, Corchiș Eric Bogdan, Aslău Tanno Leon, Ciubotaru Alexandru, Șușca Andrey, Cioară Mark Sebastian
Antrenor: Herman Ioan

CS Atletico Arad – Pop Felix, Berar David, Buza Ionuț, Bundik Luca, Vid Alex, Bota Cristian, Popa Leca Andrei, Leș Dayan Baraiolo Mirco, Bokșe Andrei, Iordăchescu Alex, Schreiber Patrick
Antrenor: Diarra Abdoulaye

CSȘ Arad – Radu Octavian, Junc Ovidiu, Gircuț Sorin, Tănăsie Marc, Ioniță Cătălin, Donca Daniel, Colonescu Darius, Ancateu Darian, Gherman Patric, Barta Tudor, Gheorghe Daniel

Antrenor: Donca Dinu 

 

CLASAMENTUL FINAL 2009
1    ACS VIITORUL ARAD – 12 pct
2    CSC GHIRODA – 9 pct 
3    FC JUVENTUS COLTERM TIMIȘOARA – 6 pct
4    CS MINERUL MOTRU – 3 pct
5    ACADEMIA BROSOVSZKY – 0 pct


Jucătorul turneului: IORGOV Radu – ACS VIITORUL Arad

Loturile podiumului:

ACS Viitorul Arad: Fador Alexandru, Popian Răzvan, Pocrișer Patrick, Tănasă Denis, Iorgov Radu, Șulea Alex, Catanzariti Luca, Moni Flavius, Antochi Mari , Stoica Luca, Sîrb Andrei
Antrenor: Pavel Flavius Florin
 

CSC Ghiroda – Ciublea Caius, Păduraru Răzvan, Dobrescu Paul, Cristurean Paul, Lăcătuș Mateo, Niculae Daniel, Dogan Andrei, Țirdea Patrick, Bucșă Brian, Corsei Bianca, Gherman Raul
Antrenor: Dohan Loredan
 

FC Juventus Colterm Timișoara – Bura Mario, Ion David, Anghel Paul, Ion Darius, Latcu Darius, Stanciu David, Bejenaru Patrick, Pesteanu Mihnea, Tudorescu Denis, Murgu Casian, Balta Gabriel, Szabo Robert, Bursuc Sebastian
Antrenor: Roșca Octavian

 

CLASAMENTUL FINAL 2010
1    ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – 18 pct
2    FC JUVENTUS COLTERM TIMIȘOARA 1 – 15 pct
3    UTA ARAD – 12 pct
4    BÉKÉSCSABA UFC – 9 pct
5    CSC GHIRODA – 6 pct 
6    FC JUVENTUS COLTERM TIMIȘOARA 2 – 3 pct
7    AS VIITORUL LUGOJ – 0 pct

Jucătorul turneului: MARINESCU Darius – ASU Politehnica Timișoara 
 

Loturile podiumului:

ASU Politehnica Timișoara – Tiriteu Lucas, Țăran Mihai, Bujan Raul, Buhăceanu Andreas, Mereu Grațian, Nechita Vlad, Plămădială Fabian, Botaș Marco, Pîrvu Alex, Marinescu Darius
Antrenor: Barna Marcel
 


FC Juventus Colterm Timișoara – David Iona, Barbu Vlăduț, Drăgulescu Andrei, Talașman Denis, Bogdan Denis, Vezure Adrian, Ciucur Mateo, Abu – Lebda Patrick, Balint Cristian, Popovici George, Iorgoiu Dragoș, Iovanovici Milan, Andrei Răzvan, Ungur Ricardo, Bejan Adrian, Matei Ianis
Antrenor: Marișescu Gheorghe
 


UTA Arad – Aslău Rareș, Cean Adrian, Cătană Andrei, Tănăsie Mateo, Boka David, Butiu Luca, Terpea Ianis, Bădrăgan Rareș, Vîrciu Raul, Rus Alex, Sfîrîilă Cristian, Bissolo Tomas
Antrenor: Aslău Mircea Ionel
 


CLASAMENTUL FINAL 2011
1    CS ATLETICO ARAD – 18 pct
2    ACS VIITORUL ARAD – 13 pct
3    UTA ARAD alb – 12 pct
4    FC JUVENTUS COLTERM TIMIȘOARA – 6 pct
5    SF ROSENBORG BELGRADE – 5 pct
6    ACADEMIA BROSOVSZKY – 4 pct
7    UTA ARAD roșu – 3 pct


Jucătorul turneului: POPA Darius – CS Atletico Arad 
 

Loturile podiumului:

CS ATLETICO Arad – Madoș Luca, Funău Luca, Buzea Denis, Popa Darius, Baltag Ianis, Gallizioli Vittorio, Barta Andrei, Roman Ștefan, Borlan Andrei, Burchardt Andrei
Antrenor: Roșca Mihai

ACS Viitorul Arad – Glevan Darian, Paven Alin, Cittadino Giuseppe, Buljan Alexandru, Herlo Sergiu, Olariu Dragoș, Urs Patrick
Antrenor: Moisa Flavius, Sas Adrian
 

UTA Arad – Ardeu Caleb, Ardeu Ioas, Fîc Ianis, Rozniciuc Casian, Vonea Denis, Dinu Luca, Vlad Mihnea, Gheorghiu Sebastian, Giurgiu Rareș, Iordache Rareș, Pop Elias, Popa Ramses, Farcaș David, Szabo Raul, Păulișan Vlad
Antrenor: Diarra Abdoulaye, Țigan Cristian

 

CLASAMENTUL FINAL 2012
1    CSC GHIRODA
2    UTA ARAD
3    CS ATLETICO ARAD 
4    AS VIITORUL LUGOJ
5    FC JUVENTUS COLTERM TIMIȘOARA
6    SF ROSENBORG BELGRADE
7    ACADEMIA BROSOVSZKY 1
8    OLIMPIA BUJAC 
9    ACADEMIA BROSOVSZKY 2

Jucătorul finalei: SEMENESCU Sebastian – CSC GHIRODA
 

Loturile podiumului:

CSC Ghiroda și Giarmata Vii – Nicolae Ianis, Dobrescu Mihai, Bogdan Andrei, Inciulescu Rareș, Pecalo Ianis, Tarnu Alexandru, Buciu Levi, Gordan Matthias, Semenescu Sebastian
Antrenor: Chiu Alexandru  
 

UTA Arad – Rada Eric, Mănuță Rafael, Dan Răzvan, Freisinger Maria Maya, Popescu Răzvan, Deac Fabian, Talpaș Mario, Mustață Sașa, Petrar Dominic
Antrenor: Țigan Cristian, Abdoulaye Diarra
 

CS ATLETICO Arad – Crișan Raoul, Beserman Nelu, Secianschi David, Oprea Mihai, Fricățel Stanislav, Vulpe Darius, Reinhardt Eric, Rus Andrei, Dumitrache Rafael, Gorea Matei, Lazărescu Tudor, Fărcuți Mihai
Antrenor: Roșca Mihai
 

Galerie foto (18)

Articole asemanatoare


Scrie un comentariu

trimite

Inchide