”Cetățenii ” au fost nimiciți pe teren propriu de o echipă în 10 oameni

Citizens Arad- Frontiera Pilu 1-7

Cu toate că odată cu revenirea în echipă a lui Sergiu Bîlcea se întrezărea o oarecare speranță în rândul celor de la ”Citizens”, aceasta a fost spulberată rapid. După numai 23 de minute era 2-0 pentru Frontiera, Mocan și Noaică anunțând furtuna .În minutul 19 , portarul pilan Călin Lupu era eliminat pentru înjurii la adresa arbitrului. În locul lui a intrat jucătorul de câmp ( pentru că Frontiera nu avea portar de rezervă), căpitanul echipei Buruiană , acesta primind un gol ușor dintr-o lovitură a lui Sergiu Bîlcea.
În loc de egalare a sosit taifunul pilanilor cu vîrful Noaică pe post de călău, acesta înscriind de cinci ori în minutele 23, 57, 70, , 82 și 88, printre ele și reușitele lui Mocan din minutele 5 și 75.
Alexandru Cioncioiu
Păcat că impresia excelentă pe care au arătat-o pilanii a fost umbrită de gestul lui Lupu ,la o fază penibilă.
La teren au fost prezenți și câțiva reprezentanți unei alte pretendente la promovare, echipa care se află momentan pe primul loc , Voința Macea.
A fost un meci frumos , pe un timp frumos.
Au arbitrat Crstian Trif, Emil Cristea și Flavius Dreghici, observați de Mircea Bondar

Citizens: Vîrciu, Kovacs, (Cizmașiu,), Barbură, Bîlcea ( Ioja), Tomescu, Vonea, Herlo, Bulacu, Costea, Puicea ( Jurik), Popa (Bondor)

Antrenor: Doru Herteg

Frontiera Pilu: Lupu, Mocan Cioncioiu, Maier, Bursache, Ienciu, Zekany, Rojdaș (Buliga), Noaică, Buruiană, Puie

Antrenor: Simeny Casian