Superioritate: ASU Poli Timişoara - UTA 0-3

Comentează 1

Cu riscul de a-i supăra pe unii, azi UTA a învins o echipă a Timişoarei extrem de limitată. Tam-tam mult s-a făcut înaintea jocului, şi până la urmă arădenii nu prea au avut ce bate. Asta nu înseamnă că limităm meritul băieţilor lui Laurenţiu Roşu în obţinerea celor 3 puncte. Un meci simplu, pe care arădenii l-au controlat cu inteligenţă, în faţa unor timişoreni care şi atunci când au fost invitaţi la joc nu au avut capacitatea de a o face. Victoria s-a conturat la o jumătate de oră de la start, când în 3 minute Curtuiuş după pasa lui Jorza şi apoi Gligor după recentrarea lui Adili au stabilit scorul pauzei. În prelungiri Piccioni pune latul la o pasă a lui Vâlceanu pentru un 3-0 sec, meritat, şi care poate fi important în acest final de stagiune.

UTA: Miron – Adili, Manea, Gligor (Vâlceanu), Burlă – Strătilă, Chindriș, Jorza (Tănase), Muntean – Curtuiuș (Piccioni), Petre.