Remiză prea puţin mulţumitoare: Ripensia Timişoara - UTA 1-1

În condiţiile în care gazdele au ratat şi un penalty, UTA se poate mulţumi şi cu un punct din deplasarea de la Ripensia. Şi totuşi în prima repriză Hlisei a trimis de două ori mingea în bară, de partea cealaltă timişorenii lovindu-se în 2 rânduri de inspiraţia portarului Grahovac. În minutul 50 Mediop a fost faultat în careu de acelaşi Grahovac, însă Zaluschi a ratat penaltyul. După alte 12 minute Mediop făcea 1-0 pentru gazde. Ripensia a ratat desprinderea, iar UTA a egalat în minutul 71, Curtuiuş marcând cu capul din 6 metri, după o centrare perfectă a lui Adili. Finalul a fost al arădenilor, Păcurar, Curtuiuş şi Hlistei trecând pe lângă golul 2. UTA rămâne pe locul 13 în clasament, la doar două puncte peste linia retrogradării, iar sâmbătă primeşte, la Şiria, vizita celor de la ASA Târgu Mureş.

UTA: Grahovac – Adili, Scutaru, Ciucă Burlă – Tănase (86 Jorza), Cârstocea – Strătilă (58 Păcurar), Hlistei, Stahl (73 Prună) – Curtuiuș.