Registratura și Arhiva Tribunalului și judecătoriilor din județ - program cu publicul redus la jumătate între 5 și 9 iunie
Registratura și Arhiva Tribunalului și judecătoriilor din județ vor avea programul cu publicul redus la jumătate în perioada următoare.
„Având în vedere Hotărârea nr. 3 din data de 03 iunie 2026 a Adunării Generale Extraordinare a Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial privind continuarea formelor de protest adoptate prin Hotărârea nr. 2 din data de 27 mai 2026 a Adunării Generale Extraordinare a Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial faţă de proiectul Legii salarizării personalului plătit din fonduri publice, pus în transparenţă decizională de către Ministerul Muncii la data de 25.05.2026, în perioada 05 iunie – 09 iunie 2026, la Tribunalul Arad şi la judecătoriile aflate în circumscripţia teritorială a acestuia, respectiv, la Judecătoria Arad, Judecătoria Ineu, Judecătoria Lipova, Judecătoria Gurahonţ şi la Judecătoria Chişineu Criş, programul de lucru cu publicul se menţine redus la jumătate. Prin urmare, în perioada 05 iunie – 09 iunie 2026 la Tribunalul Arad şi la judecătoriile aflate în circumscripţia teritorială a acestuia compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul, respectiv, Registratura şi Arhiva vor avea program cu publicul între orele 8:30-11:00”, se arată într-o informare semnată de Virgiliu Flavius Bradin, președintele și purtătorul de cuvânt al Tribunalului Arad.
,






















