Începe vacanța judecătorească; care va fi programul Arhivei, Registraturii și Biroului de informare și relații publice
Reprezentanții Tribunalului Arad anunță că pe durata vacanţei judecătoreşti legale, 6 iulie – 31 august 2026, la Tribunalul Arad şi la Judecătoria Arad, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul, în speță Registratura, Arhiva şi Biroul de informare şi relaţii publice, vor avea program cu publicul de luni până vineri, între orele 8:30-10:30.
Preluarea actelor pentru aplicarea apostilei se va efectua de luni până vineri, la registratură, în intervalul orar 08:30 – 10:30, iar eliberarea actelor apostilate se va efectua de luni până vineri, în intervalul orar 11:00 - 12:00.
„Începând cu data de 1 septembrie 2026, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul vor funcţiona după programul normal.
Precizăm că, în perioada vacanţei judecătoreşti vor fi judecate numai procesele pentru care legea prevede soluţionarea de urgenţă şi cu celeritate”, susține Virgiliu Flavius Bradin, președintele și purtătorul de cuvânt al Tribunalului Arad.
Foto: Arhiva




















