Promovarea se amână: Gloria Lunca Teuz Cermei - Viitorul Feleacu 1-0

Campioanele Aradului şi a Clujului s-au înfruntat azi la Cermei, în prima manşă a barajului pentru Liga a III-a.

Cermeiul începe tare cu gol al lui Bulza, anulat însă pe motiv de offside. Acelaşi Bulza, dar şi Gurban sau Suslak chinuie defensiva clujeană, însă până la pauză tabela rămâne neschimbată. Oaspeţii ies pentru prima oară în evidenţă la 10 minute de la reluare, însă Rusu iese ideal la 6 metri în faţa unui atacant clujean scăpat singur spre poarta gazdelor. Sălăjan în 2 rânduri iroseşte ocazii bune pentru Cermei, după care se modifică scorul. În minutul 65 Suslak a trimis din corner, de pe stânga, mingea a fost bălbăită în careu, Gurban a trimis spre plasă din numai 3 metri şi balonul intră în plasă, 1-0. Vereş şi Sălăjan trec pe lângă golul 2, după care oaspeţii au o ocazie imensă de egalare, Rusu având un refelx perfect la un şut din apropiere. Final liniştit la Cermei, cu victorie importantă pentru gazde, dar promovarea se joacă săptămâna viitoare sub Feleac.

Cermei: Fl. Rusu – Ad. Popa, Cotoc, Gurban, Suslak – Purece, Varga, Nistor, Vereș – Bulza (Ghergar), Sălăjan (Brânduşe).