Primul pas greşit: FC Hunedoara - CS Ineu 5-2

La prima experienţă oficială echipa feminină de fotbal a Ineului a suferit primul eşec abia în runda a 4-a a ligii secunde.

Fetele Cosminei Nicodin au jucat excelent primele 45 de minute la Hunedoara, la finalul cărora conduceau cu 2-1, după reuşitele mijlocaşelor Dragoş şi Cozac. În start de repriză secundă, în doar 5 minute, Ineul încasează 3 goluri şi lucrurile se complică. De altfel până la final hunedorencele mai înscriu o dată pentru 5-2. „Suntem necăjite și dezamăgite, fiindcă am pierdut un meci pe care-l aveam în mână. Nu avem ce face decât să mergem mai departe, să învățăm din această înfrângere, iar etapa viitoare să le batem neapărat pe fetele de la Satu Mare”, a spus antrenoarea Cosmina Nicodin. Ineul a jucat la Hunedoara în formula: Măcelaru – Tănăsie, I. Longa, Covaci, Preală – Dragoș, Nicodin, Haida (Gîb), Cozac – A. Longa, Cociuba.