PA-PA Champions League: Partizan Belgrad - FCSB 4-2 (în tur 1-1)

Steaua a pierdut cu scorul de 4-2 la Belgrad, returul manşei secunde a turului trei preliminar din Liga Campionilor. Roş-albaştrii au condus cu 2-1 la pauză, dar a primit trei goluri în partea a doua a meciului, când Partizan a mai ratat un penalty, iar căpitanul Stelei, Varela, a fost eliminat.

Fundaşul Paul Papp a fost şi miercuri seara catastrofal şi a greşit împreună cu Cojocaru la primul gol al sârbilor, marcat în minutul 8. Sulley Muniru (min. 11) şi Hamroun (min. 33) au făcut 2-1, între reuşitele celor doi Tade zguduind bara transversală a lui Partizan.

A fost 2-1 pentru Steaua după prima repriză. Imediat după pauză Bojinov a ratat un penalty, egalarea venind totuşi din piciorul lui Jevtovic în minutul 60. Zivkovic face 3-2 mintul 70, iar Trujic a stabilit scorul final în prleungiri.

Steaua va continua în cupele europene urmând să evolueze în play-off-ul Ligii Europa.