De neoprit: CS Ineu - Măgura Cisnădie: 2-0

De 3 runde CS Ineu nu a mai cunoscut eşecul. Sunt 9 puncte consecutive pentru echipa lui Cristian Sculici, puncte care saltă echipa alb-albastră bine în clasament.

Azi Ineul a fructificat avantajul terenului propriu, învingând Măgura Cisnădie. Huţanu a irosit prima şansă a gazdelor, după care, în minutul 21, tot el Huțanu a centrat excelent de pe dreapta, iar Stănaia a prins un voleu la semi-înălțime, din 14 metri, pentru 1-0. După alte 3 minute Ciocan l-a găsit pe Filimon în careu, care din din poziție centrală l-a lobat perfect pe portarul advers 2-0. Ineuanii au continuat şarjele ofensive, însă până la final nici Kocsis, nici Huţanu, nici Filimon nu au găsit drumul spre golul 3. Nici măcar Stănaia care a ratat un penalty în partea secundă. Victorie mare pentru Ineu, care din punct de vedere sportiv arată din ce în ce mai bine.

CS Ineu: Bujor – Zdrențan, Bier Tudoroiu, Hulbăr – Kocsis, Clej, Stănaia, Ciocan – Huțanu (Şulumberchean), Filimon (Maşniţă).