Paşte Fericit: victorie a Sebişului, remiză pentru Ineu

Runda cu numărul 25 a fost bună pentru reprezentantele Aradului în C4.

Măgura Cisnădie – CS Ineu  0-0

Un meci deschis, cu un plus ofensiv pentru gazde. Mitrea a salvat două şanse ale gazdelor, până ce, în minutul 36 Maşniţă a irosit singura ocazie importantă a Ineului. Partea a doua a curs într-o singur direcţie, spre poarta oaspeţilor, zărăndanii apărându-se exact, şi atunci când fundaşii au fost depăşiţi acelaşi Mitrea a fost la post. În ultimele minute gazdele au marcat prin Petrescu, însă reuşita a fost anulată pe motiv de offside. O remiză pe care Ineul o poate savura ca pe o victorie.

Ineu: Mitrea – Popovici, Bier, Iaroș, Hulbăr – Zdrențan – Ciocan, Spătaru, Botaș, Talpaș – Mașniță.

...............................

Millenium Giarmata – Național Sebiș   1-3

Bancarii au confirmat forma bună din ultima perioadă. În minutul 22 Susan a bătut un corner, iar Keita a marcat din voleu din interiorul careului, 0-1. Din minutul 58 gazdele au egalat după ce Diarra l-a surprins pe Tomşa cu un şut-centrare. După doar 3 minute însă Neacșu a centrat de pe stânga, iar Radu a marcat cu capul de la colțul lung, 1-2. Punctul final vine în minutul 84, Avramescu a transformat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri, 1-3. O victorie care adânceşte şi mai mult sentimentul de regret pentru un start de an prost al Sebişului.

Sebiș: Tomșa – Bogdanovici, Basic, Stupu, Neacșu – Zurbagiu, Avramescu – Z. Radu (Rus), Mihuța (Sas), Susan – Keita (Pricop).