Visul continuă: UTA - FC Braşov 3-1

UTA a început bine play-offul ligii secunde. Azi arădenii au trecut de un adversar periculos, care le-a pus probleme şi în sezonul regulat, FC Braşov.

Comentează 2

Doar 13 minute le-au fost necesare elevilor lui Roland Nagy pentru a deschide scorul: acţiune personală a lui Man, care după ce a scos din joc 3 adversari a pasat ideal lui Curtuiuş pentru 1-0. Miron avea să se remarce la un şut al oaspeţilor, după care braşovenii punctează (min. 29) prin Matei. UTA revine în avantaj cu 5 minute înainte de finalul primului mitan: Curtuiuş preia defectuos o minge primită de la Copul, însă apărarea Braşovului bâlbîie, şi Man profită, 2-1. UTA se desprinde după alte 3 minute: Burlă execută un corner şi fundaşul oaspeţilor Puţanu înscrie în proprie poartă, 3-1. În partea secundă tot arădenii au fost mai periculoşi, însă rând pe rând: Copil, Manea, Chindriş, Rus sau Polgar nu au găsit soluţiile ideale pentru a înscrie golul 4. Fluier final al unui joc câştigat pe merit de alb-roşii, care continuă să viseze frumos.

UTA: Miron – Polgar, Manea, Botiș, Burlă – Strătilă (Hlistei), Tănase, Chindriș, Copil (Rus) – Man – Curtuiuș (Roman).