Semifinale dificile pentru cele două echipe ale UTA-ei la Elite

Comentează 5

Cele 2 echipe de Elite ale UTA-ei au avut meciuri grele în turul semifinalelor Campionatului Naţional.

Tinerii de la UTA U19 au terminat la egalitate, 1-1, prima manșă a semifinalei Campionatului Elite, contra celor de la Dinamo București. Oaspeţii au deschis scorul prin Florin Vasile, Țurcanu egalând pentru un 1-1 care oferă o şansă în plus bucureştenilor în perspectiva returului.
UTA U19: Mara - Lazăr, Iuga (C), Copaci, Dinculescu - Mager, Pop, Tănase, Mandache - Costin, Toma. Au mai jucat: Țurcanu și Lezeu.
.....................................................

La U17 băieții lui Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi aveau avantaj, la pauză, în semifinala de la Craiova, gol Sergiu Sabău. După pauză însă oltenii au întors rezultatul impunându-se cu 2-1. Returul se joacă săptămâna viitoare la Arad.

UTA U17: Zamfir – Deliman, Sabău, Onuțan, Frai – Gruiescu (75 Țuța), T. Bodri (48 Deta), Obrad L. Bodri – Petcuț (60 Covaci), Faur (60 Boștină).