Meritat: CS Ineu - Minerul Motru 3-0

Victorie reconfortantă pentru CS Ineu într-un duel cu o echipă, la rândul ei, de partea a doua a clasamentului dar care suferă din toate punctele de vedere.

De altfel Motru a venit la Ineu fără portar de meserie, şi alţi câţiva jucători importanţi în angrenajul oltenilor. Dar asta nu simplifică cu nimic eforturile depuse de zărăndani şi victoria pe care au meritat-o de altfel. Totuşi prima reuşită a venit târziu, în minutul 44, când Hulbăr a fost faultat în careu, şi Ciocan a transformat penalty-ul. În minutul 59 pasa lui Huţanu îl găseşte în centru pe Botaş, care trimite lui Tudoran pentru 2-0. Cu 10 minute înainte de final Huţanu îl serveşte pe Cioboată care face 3-0, stabilind scorul final, al unui joc dominat de ineuani.

CS Ineu: Mitrea – Ciocan, Zdrențan, Bier, Hulbăr – Huțanu, Clej, Spătaru (Jilavu), Talpaș (Botaş, Gavrilă) – Mașniță, Jazzley (Cioboată).