CS Afumați nu a jucat rău astăzi pe Arena Motorul din Aradul Nou. Meciul a fost desul de greu pentru elevii lui Roland Nagy. A fost nevoie de sclipirea lui Petre din ultimul minut al reprizei întâi și de realizarea lui Strătilă din minutul 62, la scorul de 1-1. Dacă punem cap la cap ratările din acest meci, un rezultat egal nu mira pe nimeni.
Dezinvolți , oaspeții au creat deseori faze interesante la poarta lui Miron, iar portarul UTA-ei a fost la înălțime parând cu succes în minutele 10, 33 , 43. Si ca să si glumim putin, se pare că echpa oaspete a fost însoțită de un grup de suporteri care au ” Afumat” din greu pe aproape toată perioada meciului , undeva în spatele tribunei a doua.
De remarcat , Adrian Petre de la UTA, un jucător căruia , acușica , va trebui ca să i se activeze ” racheta de lansare” spre alte echipe spre care au zburat și Hlistei, Rus sau Denis Man