Final de tur la 1 punct de fericire: Chindia Târgovişte - UTA 0-3

UTA încheie bine luna noiembrie, şi este din nou în cărţile pentru o promovare ce părea la un moment dat o simplă iluzie. Azi, la Târgovişte arădenii s-au impus clare, în fieff-ul unei echipe care se anunţa a fi incomodă. După două şanse ale gazdelor, în minutul 19 Curtuiuş a marcat cu capul, din şase metri, după un corner executat bine de Burlă. Miron mai intervine o dată într-o situaţie delicată, iar arădenii lovesc pe contraatac, cu doar două minute înainte de pauză, atunci când Andor a finalizat cu calm, din careu, o pasă filtrantă primită de la Tănase. La 8 minute de la reluare Petre a scos un penalty în minutul 52, după un fault clar comis în careu de Vătavu. Tot golgheterul UTA-ei a transformat de la punctul cu var şi echipa lui Roşu conducea la scor de neprezentare. Finalul a fost al gazdelor, însă acelaşi Miron s-a opus golului de onoare al amfitrionilor. Succes lejer cu care UTA încheie turul de campionat, pe locul cinci, la un punct locurile promovabile.

UTA: Miron – Polgar, Gligor, Filaret (55 Manea), Burlă – Strătilă (60 Copil), Chindriș, Tănase, Andor – Curtuiuș, Petre (78 Costin).