Eşec pe tărâm maghiar: Szeged – UTA 3-2

După remiza de la Arad, Szeged 2011 şi UTA s-au duelat din nou, de data aceasta la Gyula.

Iar maghiarii s-au impus pe final de joc. Hlistei a deschis scorul după 3 minute de la start, maghiarii egalând în minutul 10. În minutul 60 Man avea să finalizeze o fază complexă, la care au mai luat parte Copil, Costin şi Petre, 1-2. Gazdele aveau însă să întoarcă scorul, cum spuneam pe final de meci. La 2-2 însă Costin a ratat o şansă mare, de singur cu portarul.

UTA a folosit curmătoarele garnituri: Miron – Manea, Botiș, Gligor, Burlă – Strătilă, Tănase, Chindriș, Hlistei – Curtuiuș, Rus (prima repriză), respectiv Miron – Manea, Filaret, Lazăr, Burlă (70 Roman) – Costin, Copil, Jorza, Vlad – Man, Petre – repriza a doua. Sâmbătă, pe terenul Șega, UTA joacă un „triunghiular” împotriva celor de la CS Ineu și Progresul Pecica.