Eşec îngrijorător: Luceafărul Oradea - Şoimii Pâncota 3-1

Şoimii Pâncota a disputat ultimul joc de verificare al iernii cu un adversar, teoretic, inferior, având în vedere că Luceafărul Oradea e în eşalonul 3.

Asta nu s-a simţit pe teren, acolo unde orădenii şi-au impus punctul de vedere. Gazdele aveau 2-0 după 25 de minute de joc. Apoi Leucuţa a trimis balonul în bară, iar Fuchs a înscris imediat după pauză, pentru 2-1. Deşi elevii lui Ionuţ Popa s-au simţit mai mult în ofensivă în repriza a doua, cei care au marcat au fost tot gazdele, pentru un 3-1 îngrijorător pentru şoimi în perspectiva reluării Ligii a II-a

Pîncota: Cioară – Dan, Crișan, Pascariu, Dubeștean – Suciu (46 Fuchs), Pavel (46 Issa) – Leucuța (46 Gîlcă), Dragalina (50 Al. Mihai), Vasi (20 Pirtea) –  M. Ion.