Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Cercetat de Poliție pentru că a mers la concubină și i-a dus... fructe

Polițiștii Secției 9 Rurală Sebiș au ajuns în situația în care trebuie să explice unui adult de 37 de ani, din Almaș, că un ordin de protecție nu e un abonament flexibil, ci o chestie pe care chiar trebuie s‑o respecți.

Cercetat de Poliție pentru că a mers la concubină și i-a dus... fructe
Comentează

În seara de 15 iulie 2026, bărbatul s-a gândit el cde s-a gândit și a ajuns la concluzia  că legea e lege, dar fructele sunt fructe, așa că și-ar fi contactat concubina și s-ar fi prezentat la domiciliul acesteia cu o livrare „bio”, în ciuda interdicției impuse de Judecătoria Gurahonț.

Deși gestul ar putea fi apreciat în alte contexte – mai ales într-o țară unde alimentația sănătoasă e doar un zvon – polițiștii nu au fost impresionați de oferta sezonieră. Așa că bărbatul este acum cercetat, iar fructele au rămas, cel mai probabil, martori tăcuți ai unei vizite neinspirate.

Fotografia are rol ilustrativ și a fost generată de Copilot

Articole asemanatoare


Scrie un comentariu

trimite