Ce au făcut până acum jucătorii UTA-ei convocaţi la echipele naţionale

Marko Vukcevic a reușit primul său gol în naționala Muntenegrului. Fundașul nostru a marcat chiar împotriva României, în victoria țării sale cu scorul de 2-0. Apărătorul a fost rezervă, a intrat pe teren în minutul 79 și a punctat 8 minute mai târziu, scrie uta-arad.ro.

David Miculescu și Damian Isac au făcut parte din lotul selecționatei U21 a României, învinsă cu 0-2 de Georgia. Florin Bratu l-a folosit pe Miculescu o repriză, în care ”decarul” a avut și o ocazie de a marca, în vreme ce Isac a rămas pe bancă pe tot parcursul meciului.

La acțiunea României U17, antrenorul Daniel Mogoșanu a convocat trei jucători de la UTA. Darius Iurasciuc, Fabiano Cibi și Rareș Pop au evoluat în ambele victorii cu Muntenegru. Atât în victoria cu 2-1, cât și în cea cu 2-0, toți cei trei au fost titulari, iar mijlocașul Fabiano Cibi a punctat în jocul numărul doi, în minutul 78.

Sursa foto: Facebook - Fudbalski savez Crne Gore - Football Association of Montenegro via hotnews.ro