Blocaţi într-un moment nefericit: Dunărea Călăraşi - UTA 1-0

După o serie de rezultate excelente, şi când părea de neoprit, UTA a fost bloată la Călăraşi. Un eşec ce poate cântări greu în economia campionatului. Prima parte a fost dominată de gazde, iar golul a venit în cele din urmă firesc, Mardare marcând în minutul 31 cu capul, din 9 metri. Utiştii au ieşit ceva mai hotărâţi de la vestiare, dominând, Stahl, Piccioni şi Curtuiuş punându-l de trei ori la încercare pe portarul advers, în interval de doar cinci minute. APoi Curtuiuş a solicitat penalty, Andor a fost eliminat, iar gazdele au avut şi ele şansa golului 2. S-a terminat 1-0 şi UTA ratează o nouă şansă de a trece pe locul doi

UTA: Miron – Adili, Manea, Gligor, Burlă – Strătilă (55 Piccioni), Chindriș (66 Copil), Tănase, Muntean (71 Andor) – Stahl, Curtuiuș.