Bancarii părăsesc fotoliul de lideri: ASU Poli Timişoara - Naţional Sebiş 3-1

Naţional Sebiş a cedat primul loc al clasamentului în C4, după disputa de azi de la Timişoara, cu principala sa urmăritoare, ASU Poli.

La doar 3 minute de la start gazdele au deschis scorul prin Tulcan, cu şut din 6 metri. În minutul 20 Ghinescu majorează diferenţa cu un şut la rădăcina barei Sebişului, stabilind scorul la pauză. La 6 minute de la reluare  Mihuța centrează în 6 metri și Cherecheș înscrie cu capul pentru 2-1. Bucuria elevilor lui Călin Cojocaru este extrem de scurtă, pentru că în minutul 53 Bilia reface diferenţa de 2 goluri în favoarea timişorenilor. Până la final a mai fost remarcată doar o bătaie generală, în minutul 60, în urma căreia jucători de ambele echipe au primit cartonaşe galbene, cu bonus pentru Rebenciuc şi Mihuţa, care au fost eliminaţi. Joc încheiat în favoarea gazdelor care devin lideri ai ierarhiei.

Național Sebiș: Păduraru – Rosenblum, Stupu, Neacșu, Cherecheș – Avramescu Mihuța –  Călin, Rus, Susan – Unguru.