Alb-roşii intră în vacanţă pe podium: CSM Rm. Vâlcea - UTA 0-0

UTA nu intră în vacanţă pe primul loc. Pentru că nu s-a impus la Rm. Vâlcea, scoţând o remiză albă, care, având în vedere că a fost în deplasare nu e un lucru tocmai rău.

Gazdele au avut primele şanse ale jocului, UTA replicând prin Chindriş (min. 22). În minutul 36 vâlcenii beneficază de un penalty, după henţul lui Hlistei. Execută Staicu dar portarul arădea Miron scoate în corner! Gazdele au presat şi în repriza secunde, dar defensiva arădeană s-a comportat admirabil. Din păcate atacul a suferit. Şi totuşi în minutele de prelungiri UTA puta da lovitura, Vlad şi Szekely ratând două şanse mari. Se termină 0-0, şi UTA rămâne pe podium până în februarie când se reia campionatul ligii secunde.

UTA: Miron – Polgar, Gligor, Botiș, Burlă – Strătilă, Chindriș, Tănase, Hlistei (Copil) – Rus (Szekely), Curtuiuș (Vlad)