13 puncte din 18 cu Roşu la timonă. "Am luat 3 puncte importante cu Baloteşti"

13 puncte din 18 cu Roşu la timonă.

Sunt deja 6 etape de când Laurenşiu Roşu a preluat-o pe UTA, 4 dintre ele fiind câştigate de arădeni. Ultimul succes, 4-2 cu Baloteşti, toate golurile fiind marcate de tânărul Petre. ”Am început meciul foarte prost, primind gol repede. Am și suferit pentru că ei, pe lângă gol, și-au mai creat câteva ocazii, nu sunt mulțumit de prima repriză. E important că am revenit, că am înscris, am ajuns cu egalitate la pauză, iar în repriza a doua am jucat așa cum mi-aș dori, adică să fim ofensivi și să avem grijă de faza de apărare, în toate detaliile. Nu-mi place să primim gol, dar pe acest teren...Am luat 3 puncte importante, sunt mulțumit, în general. Ne ajută că stăm etapa viitoare, putem să ne odihnim și să pregătim în liniște meciul de duminica viitoare, cu Târgoviște”, a spus Laurențiu Roșu