Victorie muncită: FCC UAV Arad - KSE Târgu Secuiesc 75-69 (FOTO)

FCC UAV Arad a avut parte de un duel complicat cu KSE Târgu Secuiesc în etapa a 8-a din Liga Națională de Baschet Feminin. Fetele pregătite de Bogdan Bulj s-au impus la mare luptă cu scorul final de 75-69.

Un succes important în economia sezonului, al 7-lea din tot atâtea partide disputate în actuala ediție de campionat, scrie baschetarad.ro.

În fața a aproximativ 700 de susținători, galben-albastrele cu Hadzovic și Akathiotou în zi bună de pătrundere, au reușit să între la cabine în avantaj (40-35) după ce primul sfert le-a revenit oaspetelor. Târgu Secuiesc a izbutit să treacă din nou în față în sfertul trei, când au înscris de cinci ori de după semicerc și tabela arăta 58-60 înaintea ultimei părți. Până la urmă, experiența superioară și rodajul mai bun al FCC UAV-ului inclusiv în cele partide de EuroCup disputate în acest sezon au făcut ca victoria să nu fie scăpată. S-a încheiat 75-69 și echipa noastră își continuă parcursul perfect în campionat, ajungând la a 7-a victorie.