UTA 2004 a pierdut orice speranță pentru a se califica în faza a III-a  a Ligii Elitelor U15

Politehnica  Timisoara - UTA 2004 3-0

Învinși pe teren propriu ( Șega), cu scorul de 2-1,jucătorii antrenați de Dinu Donca, Costel Bogoșel și Alexandru Țamboi, trebuiau să învingă la Timișoara cu 2-0  sau măcar cu 3-2, dar timișorenii, susținuți o repriză întreagă de galeria echipei de seniori a alb-violeților au reușit să termine prima parte a jocului cu un scor favorabil, 2-0. În minutul 22, arbitrul central este chemat de către asistentul 2 , iar după discuția avută, Vulturar de la UTA este eliminat, pentru o presupusă lovitură cu palma peste fața unui adversar.

Urmărind filmarea , decizia arbitrului pare drastică, cel agasat de către adversar fiind chiar Vulturar.

Din acest moment jocul se rupe, iar avanatjul gazdelor se va mări la 3-0 în minutul 50 al partidei, acesta fiind și rezultatul final al meciului.

UTA va juca ultimul meci din grupă, duminică, 14 aprilie, de la ora 17, pe terenu Șega, împotriva echipei CFR Simeria.