Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Uniqa angajează INSPECTOR ASIGURĂRI pentru Sucusala Arad

UNIQA Asigurări, prima companie privată de asigurări din România, angajează INSPECTOR ASIGURĂRI pentru Sucusala Arad.

Comentează 2

DESCRIEREA POSTULUI

  • Coordonarea activitatii de vânzare a poliţelor de asigurare;
  •  Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
  • Promovarea produselor de asigurare UNIQA pe piaţa locală;
  • Menţinerea relaţiei cu clienţii acordându-le asistenţă şi consultanţă;
  •  Prospectarea continuă a pieţei locale şi identificarea de noi clienţi;
  •  Întelegerea nevoilor clienţilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare RCA, CASCO, locuinţe, sănătate;
  • Formarea şi coordonarea echipei de agenţi de asigurare.

CERINŢE PROFESIONALE

  •  Studii superioare/ medii;
  •  Permis conducere categoria B;
  • Cunoştinţe foarte bune Microsoft Office;
  •  Abilitaţi în comunicare şi prezentare;
  •  Experienţa in domeniul asigurărilor constituie un avantaj;
  •  Existenţa unui portofoliu propriu constituie un avantaj.

COMPETENŢE UNIQA

 Orientare către clienţi;

  •  Integritate şi încredere;
  •  Ascultare;
  •  Perseverenţă;
  •  Orientarea către rezultate;
  •  Negociere;
  •  Capacitatea de a stabili relaţii interpersonale.

BENEFICII

  •  Salariu fix şi un sistem de comisionare bazat pe performanţă extrem de motivant;
  •  Companie dinamica şi un mediu de lucru modern;
  •  Posibilitaţi de dezvoltare în vânzâri;
  •  Traininguri de specialitate.

Dacă profilul dumneavoastră corespunde cerinţelor postului, vă rugăm să ne transmiteţi un C.V şi o scrisoare de intenţie:

Sabina Oana

Bd. D.Bolintineanu, nr.5, Arad

Fax:  0257.281.220

Mobil: 0721.291.674

E- mail: sabina.oana@uniqa.ro

Articole asemanatoare

Scrie un comentariu

trimite