Ultimele 3 minute de infarct pe terenul din Sînicolau Mic

Arădencele pregătite de Florin Bugaru au fost luate prin surprindere în primele minute ale partidei de miercuri dimineață de pe stadionul din Sînicolau Mic . Oaspetele reușesc să deschidă scorul în minutul 15 , profitând de poziționarea greșită a zidului gazdelor la o lovitură liberă executată din partea dreaptă a terenului. Golul a turnat plumb în picioarele ” Leoaicelor” de la ” Piros Security”, acestea nereușind să aibă nicio ocazie clară de a egala.

Repriza a doua a aparținut în totalitate gazdelor, care reușesc să facă 1-1 în minutul 65 prin autogolul Irinei Topal. Asaltul a continuat, mingea lovind bara porții echipei oaspete de două ori , însă cele care vor înscrie vor fi tot cele de la Universitatea Galați, la singura acțiune de atac a lor din repriza a doua. Acest lucru se întâmpla cu 3 minute înainte de finalul partidei.

Când mai era doar un minut din prelungirile dictate de arbitru, Olaru Melisa de la Piros Security, reușește să trimită balonul sub transversala porții oaspete , aceasta cade în spatele liniei de poartă, consfințind astfel un binemeritat scor de egalitate 2-2.

A fost un derby al ocupantelor mijlocului clasamentului, urmând ca în etapa viitoare, duminică, 11 octombrie, echipa ” Piros Security” să joace în deplasare , la Alexandria, cu echipa locală ” Universitatea”, ocupanta locului al 7-lea, adică imediat următorul după echipa arădeană.

Piros Security Arad : Maha, Olariu, Ancas, Marcea, Șuveț, Sârbovan, Bozian, Drăgan, Parlak, Răduc, Sucilă. Rezerve: Bot, Kugler, Neacșu, Tomescu, Bondre.

Antrenor : Florin Bugaru

Universitatea Galați: Bobocea, Ivan, Oprică, Petrovskaya, Lepădatu, Bențoiu, Moacă, Topal, Arnăutu, Hilohe, Anca . Rezerve: Surcică, Ivan, Condrea, Pazarcic, Croitoru.

Antrenor: Gabriel Călinescu

Iată celelalte rezultate de ieri:

ACS Fotbal Feminin Baia Mare 2 - 0 Heniu Prundu Bargaului Info

Oct 7, 2020 11:00 Selena SN Constanta 0 - 1 Banat Girls

Oct 7, 2020 11:00 Carmen București 0 - 3 Fortuna Becicherecu Mic

Oct 7, 2020 11:30 Universitatea Olimpia Cluj 3 - 1 Vasas Femina Odorhei

Oct 7, 2020 15:00 Asociația Fotbal Club Fair-Play 2 - 6 Universitatea Alexandria