Punct în final de an: Metaloglobus - UTA 0-0

UTA a încheiat anul cu un punct în deplasarea de la Metaloglobus. O primă repriză în care Păcurar, Tănase sau Curtuiuş au ratat şansele arădenilor. De partea cealaltă gazdele puteau profita de câte nesincronizări în tabăra adversarilor, plus o minge trimisă în bara lui Barna, însă din fericire bucureştenii nu au avut siguranţa necesară pentru a deshide scorul. După pauză UTA a contat prin şarjele lui Curtiuş, sau imensa şansă a lui Stahl, în timp ce amiftrionii s-au lovit de zidul pus bine de un Barna aflat în zi bună. Un 0-0 înaintea vacanţei ce se anunţă desul de fierbinte în curtea Bătrânei Doamne.

UTA: Barna – Adili, Manea, Scutaru, Burlă – Păcurar (Stahl), Tănase, Jorza (Prună, Toma), Hlistei – Florea, Curtuiuș