Primul gol înscris de Șoimii Pîncota în acest campionat

Șoimii Pîncota- Unirea Tărlugeni 1-4
Și ce gol...A fost o execuție de kinogramă a lui Bebe Mitu . Mingea șutată de el dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de m a poposit în vinclul din stânga porții lui Popescu, portarul celor de la Tarlugeni. Din păcate golul a venit de-abia în minutul 48 al partidei, atunci când oaspeții deja conduceau cu 3-0, prin reușitele lui Mihai ( la o gravă greșeală a portarului pîncotan, Horvath), Epaminonda Nicu și  Alin Pătrașcu. Încet, încet, coechipierii lui Bebe Mitu au căzut fizic, iar oaspeții i-au mai taxat cu un gol în minutul 64, când Sin stabilește scorul final de 1-4. Meciul s-a disputat pe o căldură sufocantă în următoarea distribuție:
Șoimii Pîncota: Horvat – Stelitano, Dulap, Sarr, Tugulescu – Stoichițoiu, Copilescu – Andrei Pătrașcu, Mitu Farcaș – Stavarache. Pe bancă: Oprea – Morschill, Bogdan
 Unirea Tărlungeni: Popescu – Ciortan, Lazăr, E. Nicu, M. Alecsandru – Mbabi, Zaina – Tigoianu, A. Pătraşcu G. Mihai – A. Mihai. Pe bancă: Godea – Potecea, Sin, Nicolici, Niculae, Ivan, Voinea
Arbitri: Vladimir Nagy (Aiud) – Iulian Szekely (Cluj), Petrică Câmpeanu (Cluj). Rezervă: Rareș Vidican (Oradea).

Obsevatori FRF: Ioan Mureșan și Florin Mierea (ambii din Timișoara)