Pentru moral: CSU II Craiova - Naţional Sebiş 2-3

După plecarea lui Adrian Neaga, Naţional Sebiş dă semne de renaştere.

La Craiova, cu CSU II, trupa pregătită acum de Călin Cojocaru a obţinut un succes de moral. Alin Neacşu a deschis scorul pentru bancari, la jumptatea primei reprize, după care Velici a făcut 0-2. Pe final de primă repriză Radu a lăsat Sebişul, în 10, fiind eliminat. Imediat după perioada de odihnă gazdele revin în joc, după reuşita lui George Neacşu, 1-2. Gazdele presează, şi în minutul 75 Ciocoteală restabileşte egalitatea, 2-2. Dar punctul final avea să îl aducă omul de gol al Naţionalului, Velici marcând din penalty, în minutul 84. Succes important pentru Sebiş, într-un moment în care apele se puteau tulbura rău de tot.

Național Sebiș: Bujor – Rosenblum,  Basic, Stupu, A. Neacșu (86 Bogdanovici) –  Avramescu, Mihuța (90 Sas) – Radu,  Keita (55 Zurbagiu), Susan (55 Rus) – Velici.