Păuliş, Pecica şi Sântana - 3 noi finaliste ale Campionatului Judeţean de fotbal în sală

Week-endul trecut a programat încă trei „zone” ale Campionatului Judeţean de fotbal în sală, întrecere organizată de vicepreşedinţii AJF Arad, Ovidiu Coman şi Andras Mako, precum şi preşedintele Comisiei de Competiţii, Dan Coman.

După AS Dorobanţi şi Crişul Chişineu Criş, alte trei echipe au obţinut „biletele” pentru turneul final (21 februarie, Arad).

Zona Şiria
Finala mică a fost câştigată de Horia, 9-1 cu Târnova. Campioana zonei a fost Păulişana Păuliş, 3-1 cu gazdele întrecerii. Lotul echipei câştigătoare a fost format din: Dan Defert, Dan Miţiţi, Aurelian Itu, Norbert Cervenschi, Marius Suciu, Dorin Ambruş, Alexandru Mariş, Florin Rus, Emilian Calancea, Denis Calancea, Cosmin Gîlcă, Andrei Gornic şi Andrei Bruţ. Antrenor: Dan Miţiţi.

Zona Pecica
Felnac avea s termine pe 3, după o finală mică câştigată cu Munar, scor 1-0. Gazdele de la Progresul aveau să se impună în finala mare, 2-0 cu Şeitin. Antrenorul Lucian Ciba i-a avut la dispoziţie pe: Marius Rus, Alexandru Vasilca, Angel Ponta, Mirel Arsene, Răzvan Fritea, Iosif Gherghel, Codrin Peii, Carlos Burian, Ewald Wild, Erich Wild, Andrei Topai, Adelin Koppandi şi Raul Moldovan.

Zona Sântana
Duel echilibrat în ambele finale. Locul 3 a revenit celor de la Apateu, după succesul cu Şimand, scor 5-3. În finala mare Unirea Sântana s-a impus în faţa Ineului, scor 3-2. Iată lotul echipei învingătoare: Ionel Dulhaz, Ionel Matei, Andrei Peia, Adrian Paven, Valentin Lanţoş, Iulian Vuin, Cosmin Popa, Rafael Varga, Claudiu Popa, Cătălin Martin, Alin Ginghina, Lucian Ginghina şi Ciprian Matiş. Antrenor: Dinu Donca.

Următoarele etape zonale au loc la Vladimirescu (sâmbătă, 30 ianuarie) şi Gurahonţ (duminică, 31 ianuarie).