La limita suportabilului: UVVG ProVolei Arad - CSŞ Blaj 3-2

Meci pe muchie de cuţit, azi în sala Şcolii Gimnaziale Avram Iancu, în CN de volei pentru juniori.

UVVG ProVolei Arad înfrunta CSŞ Blaj. Un meci care s-a dovedit a fi mult mai greu decât se anticipa. Oaspeţii, care nu au venit în excursie, şi care sunt pe locul 2 în serie, au pornit tare şi aveau 2-0 la seturi. Arădenii lui Marius Mascovits au revenit în setul 3, după care s-au jucat cu nervii antrenorului în setul 4. Au avut 20-15,a apoi oaspeţii au condus cu 25-24, şi cu un punct ar fi încheiat jocul. Din fericire gazdele s-au trezit la timp, au egalat la 2, şi în plus au câştigat şi setul decisiv.

S-a terminat: UVVG ProVolei Arad - CSŞ Blaj 3-2 (-21, -16, 14, 25, 11). Au jucat: Iuga, Cziszar, Şipoş, Toader, Rodina, Both, Tocoian, Hach, Sinescu şi Katona. Seniorii UVVG ProVolei au pauză până pe 30 ianuarie, când joacă la Dej, în timp ce juniorii evoluează, săptămâna viitoare, la Rm. Vâlcea.