În sfârșit o victorie a echipei de Old -Boys AJF Arad

Meciul a făcut parte din seria de partide pe care AJF Arad le susține la invitația cluburilor înscrise în campionatele județene Arad.

Vineri, 25 octombrie, lotul arădean alcătuit din :  Mako Andras , Leontin Buda,  Daniel Scridon, Ioan Hamza, Marcel Vida , Miron Marian, Eugen Roșu, Bogdan Pește, Marian Nedelea, Gligore Bora, Dumitru Rusan, Mircea Bondar, Ghiță Sfăt ( selecționer) a întâlnit la Cintei o selcționată Cintei - Zărand alcătuită din : Pavel Horga, Aurel Dudaș, Victor Bej, Dan Dănuț, Oliviu Flueraș, Cornel Crișan, Florin Căciulă, Sebastian Buntean și Ciprian Balaban, Mihai Varga ( selecționer)

Organizatorii, Primăria Zărand ( primar, Gheorghe Dudaș și viceprimar, Dimitrie Toduța) cu sprijinul Asociației Sportive Voința  Zărand (  președinte Mihai Varga) au fost la înălțime,amenajând pe raza localității Cintei un teren special pentru mini fotbal,  pe care au putut evolua două echipe alcătuite din 8  jucători, cu porți noi de handbal, cu copii de mingi, cu mingi suficiente de joc și  chiar cu mulți spectatori. Doar soarele s-a încăpățânat să ” deranjeze” ambele echipe cîte-o repriză.

Scor final 1-0 pentru AJF  ( cel mai sărac meci în goluri de până acum, din șirul de partide susținute în fiecare vineri de selecționata AJF Arad), singurul gol fiind înscris de Leontin Buda , în prima repriză a meciului.

În lipsa arbitrului obișnuit ( Corneliu Tiulea) , partida a fost oficiată perfect de Marcel Constatntin Vida.

A fost și o a treia repriză, organizată fără cusur de gazdele din Cintei și Tîrnova.

Seria meciurilor demonstrative a selecționatei AJF Arad va continua în fiecare vineri până în luna decembrie . meciul următor fiind organizat la Olari.