Gimnastul Gabi Bocşer (CSUAV Arad) e pregătit pentru Mondialele din iunie!

A fost un final de primăvară fructuos pentru sportivul numărul 1 al Aradului în 2015.

Reprezentantul secţieid e gimnastică aerobică a CSUAV Arad, Gabi Bocşer a câştigat mai întâi aurul la Openul Bulgariei, după care, la etapa de Cupă Mondială din Portugalia, s-a impus în proba de grup alături de colegii săi de la lotul naţional, şia terminat pe 5 proba individuală. „A fost un concurs greu, ca mai toate concursurile. Am avut adversari de valoare, dar am reuşit să obţinem cele mai bune locuri”, ne-a declarat Gabi Bocşer.

Pentru valorosul sportiv al CSUAV Arad urmează Campionatul Mondial. Întrecerea are loc în Coreea de Sud, delegaţia României urmând să plece pe 12 iunie, calificările sunt programate pe 17 şi 18 iunie, o zi mai târziu urmând a avea loc finalele.