Fericire-n prelungiri: Şoimii Pâncota - Unirea Tărlungeni 3-2

După eşecul neaşteptat, şi ca scor dar şi evoluţie, de la Tărlungeni, Şoimii Pâncota şi-a luat revanşa. E adevărat că după un meci în care elevii lui Zsolt Muzsnay au suferit enorm.

După ce Ion a cerut penalty în minutul 4, fără a primi, pe fondul dominării gazdelor, în minutul 23 Marin deschide scorul după un corner, 0-1! Oaspeţii înscriu încă o dată, da reuşita lui Şerban e anulată pe motiv de offside. Pe final de repriză Dragalina e blocat în careu, cere penalty, dar nici de această dată nu se acordă nimic.

La 4 minute de la reluare Gâlcă centrează de pe dreapta, Dragalina reuşeşte din a doua încercare să îi paseze lui Pirtea, iar acesta de la zece metri şutează violent în transversală, balonul cade imediat după linia porţii şi iese înapoi în teren, arbitrul dictează gol, 1-1! Pirtea e singur cu portarul advers dar nu găseşte poarta! Din nou Tărlungeniul marchează într-o perioadă în care era dominat, Petra reluând în poartă după un corner (min. 75), 1-2.

Pâncota se aruncă în atac cu toate liniile. În minutul 88 Alin Mihai pătrunde în careu, trage de la 13 metri lateral stânga la colţul lung şi înscrie, 2-2!  În minutul 93 Issa iroseşte o ocazie mare, şi părea cu lucrurile se încheie aici. Numai că, în ultimul minut al prelungirilor centrează Dragalina de dreapta, Gâlcă recentrează la şase metri la colţul lung, Issa reia spre poartă, Burlui respinge de după linia porţii şi era 3-2!!!

Un succes imens pentru Pâncota, care respiră după o dublă cruntă cu Tărlungeniul.

Şoimii: Cr. Irimia - D. Dan, Suciu (Mihai), Dubeştean, Siminic - A. Pavel, Issa - Gâlcă, Dragalina, Pirtea - A. Mihai