Evoluţii curajoase ale poloiştilor AMEFEI Arad în bazinul campioanei

Poloiştii AMEFEI au jucat curajos în baznul campionailor de la CSM Oradea. Se poate spune chiar că au fost 2 dintre cele mai bune evoluţii ale echipei arădene în faţa puternicei formaţii din Oradea, din ultimii ani.

În primul joc, CSM Oradea s-a impus cu 16-8 (4-2, 4-2, 5-2, 3-2). Au marcat pentru echipa arădeană: Grama 3 goluri, Vancsik 2, Furj, Huber şi Palotaş câte 1

AMEFA a făcut o primă repriză deosebită în meciul 2 al disputei cu campioana CSM Oradea. A fost 2-2 după 7 minute, după care orădenii, beneficiind de o experienţă superioară s-au impus în celelalte 3 reprize. Per total a fost 15-8 (2-2, 3-1, 5-1, 5-4) pentru CSM. De la echipa arădeană au marcat: Vătrai şi Huber câte 2 golui, Fuj, Palotaş, Grama, Laza şi Bordea câte 1.

În dubla cu CSM, antrenorul Cristian Cosma a utiliazt lotul: Hodăgeu, Vancsik, Pantazi, Furj, Vătrai, Huber, Palotaş, Grama, Laza, Kovacs, Bordea, Samuilă şi Vidican.