Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Elevii  de la Liceul Teoretic “Adam Muller Guttenbrunn” din Arad  calificaţi la Olimpiadele Naţionale

Elevii  de la Liceul Teoretic “Adam Muller Guttenbrunn” din Arad  calificaţi la Olimpiadele Naţionale
Comentează 0

 

    Liceul Teoretic „Adam Muller Guttenbrunn” din Arad se poate mândri cu rezultatele obţinute de elevi, la olimpiadele şcolare – fazele judeţene.
    Directorul liceului, Stoica Mario Mircea, i-a felicitat pe elevii, care au obținut aceste rezultate, ce îi trimit în faza națională a olimpiadelor pe diverse materii, urându-le totodată succes alături de profesorii, care i-au pregătit și îi pregătesc în continuare, dar și pe părinții acestora.
    Elevii de la Liceul Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn”, care s-au calificat la fazele naționale sunt:
OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ PENTRU ȘCOLI/SECȚII CU PREDARE ÎN LIMBILE MINORITĂȚILOR NAȚIONALE (CLS. V – VIII)
Nr. crt.    Nume și prenume    Cls.    Premiul la faza județeană    Disciplina    Profesor
01    Turcu Bianca    a V-a B    Premiul I    Lb. și lit. română    Achimescu Simona
02    Tanca Patricia    a VI-a B    Premiul I    Lb. și lit. română    Dîrbaș Paula
03    Ungureanu Naomi    a VII-a B    Premiul I    Lb. și lit. română    Hanț Cristina
04    Botezatu Ștefania    a VIII-a B    Premiul I    Lb. și lit. română    Hanț cristina
Lotul arădean a fost în întregime constituit din elevi ai Liceului Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn” din Arad.

CONCURSUL NAȚIONAL DE INTERPRETARE TRANSCURRICULARĂ ”IONEL TEODOREANU”, IAȘI
Nr. crt.    Nume și prenume    Cls.    Premiul la faza județeană    Disciplina    Profesor
01    Roșca Diana    a V-a B    Premiul al II-lea    Lb. și lit. română    Achimescu Simona
02    Toma Ana    a VI-a B    Premiul al II-lea    Lb. și lit. română    Dîrbaș Paula
03    Hodrea Adela    a VII-a B    Premiul al II-lea    Lb. și lit. română    Hanț Cristina
04    Fazakas Ingrid    a VIII-a B    Premiul al II-lea    Lb. și lit. română    Hanț cristina

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA GERMANĂ MATERNĂ
Nr. crt.    Nume și prenume    Cls.    Premiul la faza județeană    Disciplina    Profesor
01    Neagoe Andreea    a VII-a B    Premiul I    Lb. și lit. germană    Benghia Gabriela
02    Botezatu Ștefania    a VIII-a B    Premiul I    Lb. și lit. germană    Chiș Lavinia
03    Mișcovici Mira    a VIII-a B    Premiul I    Lb. și lit. germană    Chiș Lavinia
04    Molnar Vanessa    a  IX-a B    Premiul I    Lb. și lit. germană    Schwagerl Martin
05    Stoi Haricleea    a  X-a A    Premiul I    Lb. și lit. germană    Schwagerl Martin
06    Gergely-Vogel Izabella    a  X-a A    Premiul I    Lb. și lit. germană    Schwagerl Martin
07    Kukucska Alex    a XI-a A    Premiul I    Lb. și lit. germană    Șerb Adina
08    Codrean Diana    A XII-a B    Premiul I    Lb. și lit. germană    Șerb Adina
Lotul arădean a fost în întregime constituit din elevi ai Liceului Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn” din Arad

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA GERMANĂ MODERNĂ
Nr. crt.    Nume și prenume    Cls.    Premiul la faza județeană    Disciplina    Profesor
01    Crișan Daiana    a IX-a C    Premiul I    Lb. și lit. germană modernă    Chiș Lavinia/Busu Cristina

OLIMPIADA DE ISTORIE
Nr. crt.    Nume și prenume    Cls.    Premiul la faza județeană    Disciplina    Profesor
01    Tudor Luca    a IX- a B    Premiul I    Istorie    Ghiță Eugen
02    Sfârâilă Vlad    a X-a B    Premiul I    Istorie    Ghiță Eugen

OLIMPIADA DE GEOGRAFIE
Nr. crt.    Nume și prenume    Cls.    Premiul la faza județeană    Disciplina    Profesor
01    Tudor Luca    a VIII- a B    Premiul I    Geografie    Todea Anamaria

Prof. Dîrbaș Paula

Articole asemanatoare


Scrie un comentariu

trimite