Doar un punct: Şoimii Pâncota - Unirea Tărlungeni 1-1

După succesul cu Braşov, Pâncota avea de înfruntat, în start de retur, un adversar periculos, aflat la subsol.

După 9 minute de la start Dragalina ţinteşte bara porţii adverse din centrarea lui Pirtea. La finalul primei jumătăţi de oră de joc  Dragalina a executat un corner de pe dreapta la colțul lung, iar Popescu a făcut un plonjon spectaculos cu capul în proprie poartă, fiind presat de Dubeștean, 1-0. Un rezultat meritat, după o primă repriză cu şoimii la timonă. Oaspeţii au forţat în repriza a doua dar defensiva gazdelor a rezistat. Asta până în minutul 73, când  Chirciu centrează de pe dreapta iar Petra trimite cu capul, cu boltă peste Irimia. Imediat Dragalina scapă simgur spre careul oaspeţilor dar trage în portarul advers. Apoi Dubeştean nu găseşte cadrul buturilor echipei din Tărlungeni din 10 metri! Final trist la Pâncota, Şoimii nereuşind să dubleze importantul succes din ultima etapă a turului.

Pîncota: Irimia - Dan, Al. Pavel, Dubeștean, Siminic - Fuchs - Leucuța (Mihai), Issa, Danci (Ousmane), Pirtea - Dragalina