Vremea Romania, Arad 22°C

Stiri Arad

RED RUN a dat culoare Zilelor Aradului (FOTO)

RED RUN a dat culoare Zilelor Aradului (FOTO)
Comentează 1

Peste 300 de arădeni au răspuns prezent şi s-au prezentat la un eveniment spectaculos şi nou în Arad. RED RUN, un eveniment sportiv, interactiv care şi-a dorit să transforme un traseu obişnuit de alergat într-o provocare continuă. Fiecare participant, fie că a dorit să concureze în cursa de 10 km sau în cea de 5 km, a alergat pe un traseu cu obstacole care mai de care inedite, traseul începând cu Parcul Eminescu, continuând cu Parcul Copiilor, Podul Decebal, Zidurile Cetății Aradului, Ştrandul Neptun, Noua Pasarela peste Mureș și finalul Parcul Eminescu.

Conform organizatorilor, cursa a fost axată mai puţin pe timpi de alergare şi mai mult pe ideea de autodepăşire şi a demonstrării spiritului de echipă.

RED RUN, un eveniment sportiv plin de adrenalină pentru o experienţă fără egal!

Evenimentul a fost organizat Poliția Locală Arad, Municipiul Arad, Centrul Cultural Municipal Arad, Asociația Centrul Județean de Voluntariat Arad şi Asociaţia Educatio.

Iată şi clasamentul:

CLASAMENT

PROBA IRON RUN 10 Km FEMININ

 

 

Locul 1

            Mihaela Prunduș

Locul 2

            Iulia Ghinga

Locul 3

Mara Moroșan

 

CLASAMENT

PROBA IRON RUN 10 Km MASCULIN

Locul 1

            Mîneran Sorin

Locul 2

            Florin Marcel Laza

Locul 3

            Ionuț Marius Dumitu

 

CLASAMENT

PROBA HARD RUN 5 Km FEMININ

 

 

Locul 1

            Denisa Florentina Mateuca

Locul 2

            Adriana Klein

Locul 3

Mihaela Iosim

 

 

 

 

CLASAMENT

PROBA HARD RUN 5 Km MASCULIN

 

Locul 1

            Mîneran Dinu

Locul 2

            Gulyas Raymond

Locul 3

            Unterweger Roland

 

CLASAMENTPE ECHIPE

PROBA IRON RUN 10 Km

 

Echipe Mixt

Locul 1 Echipa A.T.I.A.

            Răzvan Raul Draia

            Cristian Pecican

Andrei Talpoș

 

Locul 2 Echipa May the Force

            Emese Biro

            Huba Molnar

            Viktor Biro

 

 

Echipe Feminin

Locul 1 Echipa Powerpuff Girls

            Ioana Alexandra Dîrlea

            Anna-Maria Svalya

            Noemi Nyemczoczy

 

CLASAMENTPE ECHIPE

PROBA HARD RUN 5 Km

 

 

Echipe Mixt

Locul 1 Echipa MISTIC TEAM

            Daniel Ovidiu Dan

            Falvius Toader

Irina Țurcanu

Locul 2 Echipa EDUCATIO

            Anamaria Varga

            Diana Mladin

            Ciprian Suhani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie foto (722)

Articole asemanatoare

Scrie un comentariu

trimite