Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Crima din Mureș, operațiune mamut. Bogdan Despescu: Criminalul ar fi putut pleca deja din țară. Este ajutat în continuare

Criminalul din Mureș este de negăsit de 9 zile, iar oamenii legii refac traseul acestuia și folosesc drone pentru a-l găsi.

Crima din Mureș, operațiune mamut. Bogdan Despescu: Criminalul ar fi putut pleca deja din țară. Este ajutat în continuare
Comentează

O recompensă de 5.000 de euro va fi oferită oricui oferă informații care duc la prinderea lui Emil Gânj, bărbatul care și-a ucis fosta iubită și a dat foc casei în care se afla. 

Chestorul Bogdan Despescu, Secretar de Stat în Ministerul Afacerilor Interne, a declarat că agenții urmăresc toate pistele și iau în calcul inclusiv faptul că asasinul ar fi putut părăsi țara. 

"Luăm în calcul inclusiv plecarea în străinătate. Nu avem date că a plecat în străinătate, dar este o chestiune pe care suntem obligați de proceduri să o luăm în calcul. 

M-ați întrebat de complice. Da, avem anumite indicii cu privire la anumite persoane care l-au ajutat și posibil să îl ajute în continuare. Luăm în calcul, avem indicii că este ajutat de anumite persoane", a spus chestorul Bogdan Despescu.

Sursa: realitatea.net

Citește și: Criminalul din Mureș, văzut de doi pescari în Arad: ce le-a spus bărbatul

Articole asemanatoare


Scrie un comentariu

trimite