Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Câștigătorii PREMIILOR ARQ 2018! Vezi lista celor mai apreciați arădeni

Am ajuns la cea de-a șaptea ediție a Premiilor Arq. După cele cinci săptămâni de concurs, cei mai apreciați arădeni din diverse domenii au fost aleși!

Câștigătorii PREMIILOR ARQ 2018! Vezi lista celor mai apreciați arădeni
Comentează 0

Lista cuprinde primele trei locuri de la fiecare categorie. Ocupanții locului I vor fi invitați la Gala Premiilor Arq, care va avea loc la sala de evenimente Biavati, în data de 13 aprilie de la orele 18.00.

Participanții galei vor primi invitații cu cel puțin o săptămână înaintea evenimentului.

În urma analizei voturilor au fost depistate probleme în ceea ce privește sistemul de vot. Anumite voturi au fost realizate prin profiluri care nu pot fi identificate ca fiind veridice, sau profiluri din străinătate.

Regulamentul concursului era simplul sistem de vot prin facebook. Neavând în regulamentul actual, specificatii cu privire la restricii de vot, rezultatele in urma votului, rămân neschimbate.

 

Vezi mai jos lista completă a câștigătorilor:

 

Categoria PRESĂ

Cea mai apreciată publicație

Special Arad (319 voturi)

Aradon (243 voturi)

Jurnal arădean  (36 voturi)

 

Cel mai apreciat jurnalist

Andrei Fuliaş (262 voturi)

Lucian Dănilă (56 voturi)

Andrei Ando (41 voturi)

 

Cel mai apreciat editorialist

Basil Mureșan (119 voturi)

Teofil Grădinaru (67 voturi)

Lajos Notaros (57 voturi)

 

Cel mai apreciat fotoreporter

Iza Pal (247 voturi)

Viorel Muscă (158 voturi)

Valentin Goran (60 voturi)

 

Cel mai apreciat realizator de televiziune

Codruța Belean (457 voturi)

Nicoleta Pavel (270 voturi)

Diana Mariș Costea  (95 voturi)

 

Cel mai apreciat realizator de radio

Daiana Miclea (255 voturi)

Nicoleta Pavel (215 voturi)

Cătălin Lăpușcă (82 voturi)

 

Cel mai apreciat post de radio

Kiss FM Arad (351 voturi)

Radio Arad 99.1 FM (248 voturi)

Joy FM (67 voturi)

 

Categoria ONG

Cel mai apreciat voluntar

Valentin Căldăraș (420 voturi)

Emilian Manciu  (243 voturi)

Timeea Fekete (188 voturi)

 

Cea mai apreciată organizație

Asociația Inițiativa Pentru Societate  (1027 voturi)

Liga Studentilor din Universitatea Aurel Vlaicu Arad (950 voturi)

Cetatea Voluntarilor (247 voturi)

 

Cel mai apreciat proiect

Ghioroc Summer Fest by L.S.U.A.V (534 voturi)

ABC la Aeroport (304 voturi)

Cu drag pentru viitor (194 voturi)

 

Categoria PROFESII

Cel mai apreciat medic

Otilia Țigănaș  (1134 voturi)

Edith Kadar (444 voturi)

Gheorghe Furău (355 voturi)

 

Cel mai apreciat polițist

Claudia Iuga (537 voturi)

Constantin Nicolae Crainic (188 voturi)

Alex Fercal (157 voturi)

 

Cel mai apreciat avocat

Sever Jurca (201 voturi)

Emil Cristea (79 voturi)

Mirela Scârlat (47 voturi)

 

Cel mai apreciat hair-stylist

Adriana Silvia Nini (528 voturi)

Cătălin Brie (470 voturi)

Andrei Erdely (119 voturi)

 

Cel mai apreciat make-up artist

Larisa Georgiana (614 voturi)

Diana Redei (511 voturi)

Alexandra Iuliana  (113 voturi)

 

Cel mai apreciat fotograf

Radu C. Photos (618 voturi)

Blanche & Bogdan Photography (448 voturi)

Alex Vekony (227 voturi)

 

Cel mai apreciat fotomodel

Lavinia-Maria Ichim  (818 voturi)

Patricia Barbu (790 voturi)

Roxana Mîrza (66 voturi)

 

Cel mai apreciat creator de modă

Oana Șeran (419 voturi)

 Eli Lăslean (265 voturi)

Vali Cioban  (142 voturi)

 

Cel mai apreciat psiholog

Angela Plăcintar (637 voturi)

Ramona Pencea (366 voturi)

Alina Natalia Topor (222 voturi)

 

Cel mai apreciat antreprenor

Dr. Camelia Angela Jurcuț (141 voturi)

Alexandru Tăședan (78 voturi)

Lucas Fire - Haus SRL (17 voturi)

 

Cel mai apreciat manager

Narcis Bănățean (360 voturi)

Vlad Omu X (327 voturi)

Rodica Roșca (MEDIAR)  (27 voturi)

Valentin Groza (27 voturi)

 

Cel mai apreciat medic stomatolog

Aymen Liouane (316 voturi)

Dinu Crișan (136 voturi)

Taha Abed  (123 voturi)

 

Cea mai apreciată manichiuristă

Irina Nails  (191 voturi)

Crina Mal (168 voturi)

Evelinne Nails (89 voturi)

 

Cel mai apreciat mecanic auto

Sorin Trăistaru (189 voturi)

Robert Balazs (71 voturi)

Cosmin Buruc (25 voturi)

 

Cel mai apreciat bucătar chef

Alin Urlea (403 voturi)

Dan Anca  (301 voturi)

Raul Vidican  (228 voturi)

 

Categoria ÎNVĂȚĂMÂNT

Cel mai apreciat liceu

Colegiul Mihai Viteazul Ineu  (1112 voturi)

Colegiul Național Elena Ghiba Birta Arad (1110 voturi)

Colegiul Național Preparandia-Dimitrie Țichindeal Arad (595 voturi)

 

Cea mai apreciată școală generală

Școala Gimnazială nr.13 Aron Cotruș (515 voturi)

Școala Generală Aurel Vlaicu din Arad (389 voturi)

Școala Gimnazială nr.5 (382 voturi)

 

Cea mai apreciată grădiniță

Grădinița P.P. 11 Arad (2352 voturi)

Grădinița P.P. Furnicuța Arad (2230 voturi)

Grădiniţa P.P. Nr. 14  (358 voturi)

 

Cel mai apreciat profesor preuniversitar

Alexandru Ionuț Chis (394 voturi)

Gabriel Iazbinscky (303 voturi)

Mira Odagiu (238 voturi)

 

Cel mai apreciat profesor universitar

Prof Dr Valentina Balas (728 voturi)

Bogdan Cosmin Gomoi (648 voturi)

Alina Roman (205 voturi)

 

Categoria SPORT

Cel mai apreciat sportiv

Flavia Sida (647 voturi)

Alexia Băşcărău (601 voturi)

Denis Man (151 voturi)

 

Cel mai apreciat antrenor

Dinu Ioan Maghici (201 voturi)

Sebastian Lucaci (168 voturi)

Lavinia Elena Morar (124 voturi)

 

Cel mai apreciat eveniment sportiv

Maratonul, semimaratonul și crosul Aradului (277 voturi)

Raliul Aradului (250 voturi)

Festival Internaţional de Şah - Arad Open (76 voturi)

 

Categoria CULTURĂ

Cel mai apreciat om de cultură

Iustin Popovici (218 voturi)

Alexandru Ionuț Chiş (154 voturi)

Lia Faur (105 voturi)

 

Cel mai apreciat scriitor

Daniel Țole  (259 voturi)

Nadina Maria Szakacs (82 voturi)

Lia Faur (81 voturi)

 

Cel mai apreciat artist plastic

Lucian Țidorescu (112 voturi)

Aneta Filip (40 voturi)

Pavel Jurik (32 voturi)

 

Cel mai apreciat actor

Zoltan Lovas (393 voturi)

Oltea Blaga (111 voturi)

Angela Petrean Varjasi (71 voturi)

 

Cea mai apreciată trupă de dans

X Style (172 voturi)

Școala de dans Royal Steps (90 voturi)

X Style Kids (48 voturi)

New Generation Studio (48 voturi)

 

Cel mai apreciat interpret de muzică ușoară

Mirela Borodi  (413 voturi)

Mădălina Boroneant (291 voturi)

Claudia Iuga (181 voturi)

 

Cel mai apreciat interpret de muzică populară

Tinu Vereșezan (504 voturi)

Dana Dance (433 voturi)

Maria Rașca (298 voturi)

 

Cel mai apreciat ansamblu folcloric

Ansamblul Folcloric Florile Mureșului Vladimirescu  (597 voturi)

Ansamblul Arădeana  (148 voturi)

Ansamblul Armonia Mureșana Sâmbăteni (82 voturi)

 

Cea mai apreciată trupă muzicală

Cvartet Adagio  (216 voturi)

Daniel Julean & Trupa de serviciu (130 voturi)

QBand (80 voturi)

 

Cel mai apreciat dansator

Mihai Prună  (261 voturi)

Soso ( Sorin Spirte) (73 voturi)

Olivia Necsa  (72 voturi)

 

Cel mai apreciat eveniment cultural

Luna Plină de Teatru (166 voturi)

Festivalul Internațional de Teatru Clasic Arad  (63 voturi)

Rock Simfonic în Cetatea Aradului (61 voturi)

 

Categoria POLITICĂ

Cel mai apreciat parlamentar

Eusebiu Pistru (332 voturi)

Mihai Fifor (191 voturi)

Ioan Cristina (152 voturi)

 

Cel mai apreciat politician

Gheorghe Falcă (372 voturi)

Eusebiu Pistru (179 voturi)

Adrian Wiener (106 voturi)

 

Cel mai apreciat primar 

Călin Abrudan (Ineu)  (749 voturi)

*Cel mai apreciat primar de oraș

Antal Petru (Pecica) (749 voturi)

Valentin Bot (Șiria)  (299 voturi)

*Având în vedere că la categoria cel mai apreciat primar voturile s-au dovedit a fi la egalitate, se vor oferi 2 premii.

 

Cel mai apreciat consilier județean

Gheorghe Sabău (1272 voturi)

Cristian Feieș  (717 voturi)

Simona Stan (488 voturi)

 

Cel mai apreciat consilier local

Mariana Cismașiu  (484 voturi)

Ionel Bulbuc (364 voturi)

Gheorghe Furde (195 voturi)

 

Cel mai apreciat tânăr implicat în politica locală

Bogdan Noghiu (PNL) (451 voturi)

Cătălin Filea (PNL)  (188 voturi)

Bogdan Petrea (PSD) (117 voturi)

 

Categoria DIVERTISMENT

Cel mai apreciat DJ

Zoltan Bohak (546 voturi)

Dj Lucky  (158 voturi)

Dj Sebuh (75 voturi)

 

Cel mai apreciat club

Curtea Veche (416 voturi)

Club Wings  (181 voturi)

Club Flex (137 voturi)

 

Cea mai apreciată cafenea

Wishes Caffe&Pub (251 voturi)

Caffe Bar Cartier  (195 voturi)

Tucano Coffee  (156 voturi)

 

Cel mai apreciat restaurant

Euphoria Garden  (386 voturi)

Restaurant Curtea Veche (105 voturi)

Laser Arad +  Camelia – Restaurant Popovici 84 voturi

 

Cea mai apreciată pizzerie

Pizza 5 Colțuri (383 voturi)

Pizzeria Drive (326 voturi)

Amsterdam Pizza (77 voturi)

 

Cea mai apreciată sală de evenimente

Sala de Evenimente Helen (408 voturi)

Moara cu Noroc (304 voturi)

Domeniul Lupaș (124 voturi)

 

Cel mai apreciat blogger

Corina Tamaș (1057 voturi)

Edith Kadar (882 voturi)

Carmen Cârstoiu  (52 voturi)

 

Cel mai apreciat festival

Ghioroc Summer Fest by L.S.U.A.V  (427 voturi)

ABC La Aeroport (288 voturi)

Street Food Festival (259 voturi)

 

Cel mai apreciat restaurant de tip Fast-Food

Shock Kebab (284 voturi)

Big Chicken (131 voturi)

Spartan  (104 voturi)

 

Cel mai apreciat instructor fitness, coregraf

Iuliu Jalgoczy – Zumba (327 voturi)

Denisza Meszaros  (121 voturi)

Dorian și Maura Cosma (121 voturi)

Sebastian Tepurica (84 voturi)

Articole asemanatoare

Inchide