C4: Reprezentantele Aradului, pe minus după runda a 17-a

O rundă fără prea mult succes pentru reprezentantele Aradului în liga a III-a.

Național Sebiș – Millenium Giarmata 2-2

Neaşteptată remiză pentru bancari, care pierd două puncte în drumul lor spre podiumul C4. După o primă repriză albă, la 5 minute de la reluare oaspeţii deschid scorul prin Codrea. Apoi, în minutul 55 Onţel egalează după centrarea lui Siminic. În minutul 85 timişenii puncteauză pentru Rosenblum. În prelungiri Mărăgrit avea să stabilească scorul final.

Național Sebiș: Poiană – Poștoarcă, Basic, Dumitrache, Siminic – Ruță, Pintea – Săulescu, Susan, Onțel (Tătulea) – Enciu (Mărgărit)
.............................................

Gloria LT Cermei – CSU Craiova II 2-4

Şi mai şocant e eşecul Cermeiului, care avea după 26 de minute de la start 2-0! Marcaseră până atunci Sulea şi Gligor. De aici, deşi au mai avut ceva ocazii, până la final gazdele au căzut complet. Oltenii au marcat rând pe rând prin Baicu din penalty în minutul 39 şi apoi în minutul 52, Trocan în minutul 65 şi acelaşi Baicu în minutul 85.

Gloria LT Cermei: Mitrea – T. Bodri (Sabău), Gligor, Nistor, Aldan (Berari) – L. Bodri (Brânduşe), Ianc, Copil, Suslak – Bulza, Sulea
.....................................................

Hermannstadt II – Șoimii Lipova 1-1

Lipovenii au suferit din plin pentru punctul cu satelitul divizionarei secunde. Un punct venit în ultimele secunde de joc, însă meritat, după şansele avute de şoimi. Tabela a rămas nescimbată până în minutul 78, atunci când gazdele au punctat prin A. Pop. Şi, aşa cum spuneam, în secundele de final Rusu obține o lovitură liberă de la 35 de metri, pe care o bate bine Poiană, iar Vasiu marchează cu capul de la 7 metri.

Lipova: Iliescu – Iova, Calvin, Vasiu, Filimon – Rusu, Dobrean (Jichici), Poiană, S. Popa (Vasnic) – Himcinschi, Trabalka (Dulap)
.................................................